Jesteś tutaj: Home

Rząd chce ograniczyć umowy na czas określony. SLD czuje małą satysfakcję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 27 sierpień 2014 20:38

Po wakacyjnej przerwie w środę swoje prace rozpoczął Sejm. W swoim wystąpieniu premier Donald Tusk przedstawił rządowe propozycje, co wielu komentatorów nazwało ,,małym expose”. Opozycja twierdzi, że w ten sposób premier inauguruje kampanie wyborczą. SLD cieszy się, że rząd zamierza zacząć pracę nad ustawą, która uniemożliwi stosowanie umów czasowych dłużej niż 36 miesięcy.

Po upływie tego czasu w świetle prawa umowa miałaby się przekształcać w czas nieokreślony, czyli dającą gwarancję zatrudnienia. Kilka miesięcy temu podobny projekt złożył Sojusz Lewicy Demokratycznej, z jedną małą zasadniczą różnicą – umowa byłaby przekształcana już po 24 miesiącach.

 

- Cieszę się, że rząd z naszej inspiracji wyszedł z projektem wspierającym osoby pracujące w niepełnym wymiarze – komentuje zapowiedzi premiera posłanka Anna Bańkowska, która uczestniczyła w pracach legislacyjnych nad projektem SLD - Nasza propozycja nowelizacja jest jednak o wiele lepsza dla osób, które nie mają pewności zatrudnienia. Nie są oni wiarygodnymi partnerami dla banków itd.

 

Posłanka przyznaje, że nie pierwszy raz rząd opiera się o projekty autorstwa SLD, przy czym ubolewa, że propozycja rządowa z reguły jest okrojona o korzyści dla przeciętnego obywatela.

 

NSZZ ,,Solidarność” także jest zdania, że umowy czasowe powinny być dozwolone dostosowania maksymalnie przez 24 miesiące, gdyż w przeciwnym przypadku będą powstawać patologie.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów