Jesteś tutaj: Home

Elżbieta Bieńkowska europejskim komisarzem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 10 wrzesień 2014 18:52

Wczoraj dymisję złożył premier Donald Tusk, który za kilka tygodni obejmie funkcję przewodniczącego Rady Europy. Dzisiaj potwierdzono natomiast informację, że komisarzem ds. rynku wewnętrznego będzie wicepremier Elżbieta Bieńkowska, która w naszym regionie wywołuje emocje szczególne.

Wiosną 2012 roku Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji prowadziło konsultacje nad tzw. ,,Białą Księgą Obszarów Metropolitarnych”. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem w naszym regionie, bardzo aktywni byli bydgoscy samorządowcy. Większość głosów optowała, aby obszary metropolitarne czy będące do nich wstępem ZIT-y powstawały oddolnie. Do tego się przychylił pozytywnie resort, którym kierował wówczas Michał Boni. Swoją korektę wymusiła jednak ówczesna Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska, która zaznaczyła, że w przypadku Bydgoszczy i Torunia musi być jeden wspólny ZIT i obszar metropolitarny.

 

To działanie spotkało się z dużą krytyką, lokalni działacze podjęli nawet walkę, aby odejść od tych niekorzystnych dla Bydgoszczy warunków, minister Bieńkowska, która w międzyczasie awansowała na stanowisko wicepremier, twardo się jednak trzymała swoich ustaleń.

 

Już wkrótce minister Bieńkowska przestanie pełnić funkcję w polskim rządzie i będzie pracować w Brukseli dla Unii Europejskiej. W najbliższym czasie wyłoniony ma zostać także nowy polski rząd, na czele którego najprawdopodobniej stanie obecna Marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów