Jesteś tutaj: Home

18% maturzystów nie zdało matury

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 12 wrzesień 2014 14:59

Centralna Komisja Egzaminacyjna podsumowała tegoroczny egzamin maturalny z uwzględnienie sesji poprawkowej, która odbyła się w sierpniu. W skali kraju matury nie zdało ponad 53 tys. uczniów, zaś w kujawsko-pomorskim prawie 3 tys. Patrząc na lata poprzednie ten wynik jest dość słaby.

Procentowo zarówno w skali kraju oraz naszego województwa matury nie zdało 18% zdających. Największe problemy sprawiała matematyka na której w kujawsko-pomorskim poległo 18% zdających.

 

Co jest specyficzne dla naszego województwa to dość duża zdawalność egzaminu maturalnego w technikach. W naszym województwie było to 75%, gdy średnia krajowa wyniosła 71%.Gorzej wypadamy już jednak w klasyfikacji liceów profilowanych, które są wygaszane. W kujawsko-pomorskim do egzaminu podeszło 331 uczniów tego typu szkół, a maturę zdało 179 czyli 54%, gdy średnia krajowa wyniosła 60%.

 

W najbliższych dniach powinniśmy poznać bardziej szczegółowe wyniki, dzięki którym będziemy mogli bliżej się przyjrzeć w jakich szkołach naszego regionu wystąpiła największa zdawalność.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów