Jesteś tutaj: Home

18% maturzystów nie zdało matury

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 12 wrzesień 2014 14:59

Centralna Komisja Egzaminacyjna podsumowała tegoroczny egzamin maturalny z uwzględnienie sesji poprawkowej, która odbyła się w sierpniu. W skali kraju matury nie zdało ponad 53 tys. uczniów, zaś w kujawsko-pomorskim prawie 3 tys. Patrząc na lata poprzednie ten wynik jest dość słaby.

Procentowo zarówno w skali kraju oraz naszego województwa matury nie zdało 18% zdających. Największe problemy sprawiała matematyka na której w kujawsko-pomorskim poległo 18% zdających.

 

Co jest specyficzne dla naszego województwa to dość duża zdawalność egzaminu maturalnego w technikach. W naszym województwie było to 75%, gdy średnia krajowa wyniosła 71%.Gorzej wypadamy już jednak w klasyfikacji liceów profilowanych, które są wygaszane. W kujawsko-pomorskim do egzaminu podeszło 331 uczniów tego typu szkół, a maturę zdało 179 czyli 54%, gdy średnia krajowa wyniosła 60%.

 

W najbliższych dniach powinniśmy poznać bardziej szczegółowe wyniki, dzięki którym będziemy mogli bliżej się przyjrzeć w jakich szkołach naszego regionu wystąpiła największa zdawalność.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy