Jesteś tutaj: Home

Z Kontraktu Terytorialnego możemy liczyć na 20-25 mld zł

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 16 wrzesień 2014 15:41

Pierwsza tura negocjacji pomiędzy Samorządem Województwa a rządem dobiegła końca.   Tak jak można było przewidzieć, nie wszystko postulowane zadania inwestycyjne zyskały akceptację strony rządowej, jak jednak informuje Urząd Marszałkowski możemy liczyć jako województwo na 20-25 miliardów złotych.

W opinii marszałka województwa Piotra Całbeckiego takie uzgodnienia powinniśmy uznać za sukces. Urząd Marszałkowski za dużo szczegółów odnośnie pierwszej rundy negocjacji nie przedstawia. Wiemy jednak, że Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju pozytywnie odniosło się do kwestii budowy dróg ekspresowych S-5 i S-10, przebudowy DK nr 15 z Inowrocławia do Torunia. Pieniądze mają szansę trafić także na rozbudowę Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, budowę nowych obiektów dla Akademii Muzycznej.

 

Kontrakt Terytorialny ma być umową pomiędzy rządem i samorządem wojewódzkim na realizację zadań inwestycyjnych, które będą finansowane głównie ze środków centralnych oraz dotacji europejskich. Kwestia ostatecznego kształtu Kontraktu Terytorialnego powinna rozstrzygnąć się w ciągu 2 tygodni.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów