Jesteś tutaj: Home

Walkowiak: Nominacja Piotrowskiej na szefową MSW szokuje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 19 wrzesień 2014 16:33

Były poseł Andrzej Walkowiak nie kryje zaskoczenia nominacją nowej premier Ewy Kopacz dla swojej bliskiej koleżanki Teresy Piotrowskiej na stanowisko ministerialne. Walkowiak będąc jeszcze posłem publicznie krytykował Piotrowską za działania utrudniające budowę drogi ekspresowej S-5.

- Ta nominacja jest na pewno zdziwieniem, gdyż w kuluarach mówiło się, że to jej ostatnia kadencja i wybiera się na emeryturę. Nigdy wcześniej nie zajmowało się ona tak wymagającymi sprawami jak służby specjalne – komentuje były poseł Andrzej Walkowiak z Polski Razem - Jest szokujące, że wieź pomiędzy koleżankami może być tak silna, że jedna drugiej proponuje tak ważne stanowisko państwowe.

 

W opinii Walkowiaka posłanka Piotrowska popełniła fatalne błędy lobbując wraz z byłym prezydentem Konstantym Dombrowiczem, za wariantem budowy drogi ekspresowej S-5 przez środek miasta, co kłóciło się z założeniami GDDKiA.

 

Ona jako jedyny poseł w sposób ostentacyjny wnioskowała o przeprowadzenie drogi ekspresowej S-5 przez środek Bydgoszczy, nawet po sygnałach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, że to nie jest dobre rozwiązanie. To było w mojej opinii wielkim błędem, gdyż dawało pretekst państwu, aby przesunąć realizacje tej inwestycji w czasie – podkreśla w rozmowie z nami Andrzej Walkowiak.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów