Jesteś tutaj: Home

Znamy ,,Plan Transportowy” po korekcie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 22 wrzesień 2014 13:03

Urząd Marszałkowski w końcu ujawnił poprawioną wersję ,,Planu Zrównoważonego Rozwoju Transportu Zbiorowego” dla województwa kujawsko-pomorskiego. Część zgłaszanych na etapie konsultacji uwag została uwzględniona, z punktu widzenia zachodniej części województwa jest to jednak bardzo mała ilość.

Marszałek wycofał się z możliwości likwidacji po 2020 roku zapowiadanych do likwidacji połączeń kolejowych m.in. Bydgoszcz – Chełmża. Pojawiły się też plany inwestycyjne w infrastrukturę kolejową np. Toruń – Chełmża – Grudziądz. Brak zapisów jednak dla uruchomienia nowych połączeń w zachodniej części województwa m.in. postulowanych: Bydgoszcz – Koronowo, Bydgoszcz – Szubin – Kcynia, Szubin – Żnin, Inowrocław – Żnin, czy Kcynia – Nakło – Więcbork.

 

Nie zmienia się właściwie też nic w kwestii komunikacji kolejowej pomiędzy Bydgoszczą i Inowrocławiem. Nadal zakłada się obsługę tej trasy przez tylko10 par pociągów dziennie, gdy autobusów ma być około 66. Oznacza to w praktyce, że Inowrocław na BIT City z prawdziwego zdarzenia przy tym planie nie ma szans.

 

Po konsultacjach uwzględniono natomiast w ramach przebudowy DK nr 25 na odcinku Bydgoszcz – Inowrocław budowę obwodnic Złotnik Kujawskich i Nowej Wsi Wielkiej. Zapisanie tego w tym dokumencie daje szansę, że ta inwestycja w najbliższych latach będzie zrealizowana.

 

Zapisano także kilka połączeń autobusowych Bydgoszczy z Więcborkiem o co postulowano w powiecie sępoleńskim. Niestety nie ma już połączeń z Sypniewem, gdzie działa technikum rolnicze, w którym nauki pobierają uczniowie z dużej części powiatu sępoleńskiego oraz złotowskiego w województwie wielkopolskim, stąd też zapewne oczekiwania społeczności lokalnej nie zostały w całości zaspokojone.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów