Jesteś tutaj: Home

W jakich województwach pracujemy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 26 wrzesień 2014 15:38

Z badań Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w roku 2011 do pracy poza granice kujawsko-pomorskiego wyjeżdżało 28,6 tys. mieszkańców naszego województwa. Okazuje się, że więcej osób z kujawsko-pomorskiego wyjeżdża do pracy do innych województw, niż mieszkańców innych regionów przyjeżdża pracować do nas.

Prawie 1/3 codziennych wyjazdów do pracy (32,9%) miała miejsce w kierunku województwa mazowieckiego, głównie miasta stołecznego Warszawy. W powiatach na południowym-wschodzie do stolicy nie jest bowiem, aż tak daleko. Drugim najpopularniejszym kierunkiem było wielkopolskie , gdzie dojeżdżał co czwarty (25,9%) pracujący po za granicami województwa. Trzecim kierunkiem było zaś pomorskie -15,6%.

 

Z większością województw saldo ruchów zewnętrznych kujawsko-pomorskie ma ujemne. Najwyższe saldo dodatnie odnotowano z województwami: zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim oraz lubelskim.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów