Jesteś tutaj: Home

W sprawie lokalizacji Zarządów Dorzeczy Wisły i Odry już wkrótce powinniśmy poznać konkrety

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 13 październik 2014 12:21

Według planów Rady Ministrów i Ministerstwa Środowiska nowe prawo wodne powinno obowiązywać już od 1 stycznia 2015 roku. Póki co nie ustalono nawet, gdzie mieścić ma się siedziba Zarządu Dorzecza Wisły, gdzie jednym z głównych kandydatów do tej lokalizacji jest Bydgoszcz. Na przełomie października i listopada powinniśmy już poznać jednak jakieś konkrety.

Obecnie projekt ustawy znajduje się na etapie uzgodnień międzyresortowych. W sierpniu odbyła się konferencja uzgodnieniowa, zaś obecnie opracowywany jest projekt ustawy oparty o ustalenia tej konferencji. Według harmonogramu Rada Ministrów powinna ostateczny projekt przyjąć do końca października. Chyba, że z powodów administracyjnych dojdzie do jakiś poślizgów.

 

Następnie projekt miałby trafić pod prace Sejmu i Senatu. Jeżeli prawo to ma obowiązywać już od nowego roku, to czasu na prace nad nim posłowie będą mieli niewiele. Ustawa ta będzie ważna nie tylko z powodu utworzenia Zarządu Dorzecza Wisły, ale także będzie to ważny instrument prawny zarządzania funkcjonowaniem polskich rzek. Przede wszystkim ta ustawa dostosuje jednak polskie prawodawstwo do dyrektyw Unii Europejskiej.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.