Jesteś tutaj: Home

Kandydaci SLD proponują debatę w sprawie Sejmiku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 16 październik 2014 13:29

Elżbieta Krzyżanowska i Grzegorz Gruszka kandydujący z list SLD do Sejmiku wyzwali dzisiaj oponentów z PO i PiS na debatę w sprawie wizji Bydgoszczy w perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2014-2020.

 

Brak prawdziwych debat i rozmów dotyczących kierunków rozwoju Bydgoszczy skutkuje między innymi tym, że większość Bydgoszczan nie angażuje się w sprawy naszego miasta i nie uczestniczy w wyborach – czytamy w zaproszeniu, które Krzyżanowska z Gruszką skierowali do – Doroty Jakuty i Edwarda Hartwicha z PO oraz Michała Krzemkowskiego i Henryka Sapalskiego startujących z list PiS.

 

- Zaproszenie kierowaliśmy do osób, które związane były wcześniej z samorządem województwa – wyjaśniała Elżbieta Krzyżanowska, choć SLD nie zamyka się na udział przedstawicieli także innych opcji politycznych.

 

Wystąpienie polityków SLD jest bardziej pytaniem do przedstawicieli PO i PiS, czy w ogóle będą zainteresowani debatą. W chwili obecnej nie ma konkretnych planów odnośnie tego gdzie i kiedy miałaby się ona odbyć. Grzegorz Gruszka wyraża nawet pogląd, że organizatorem tej debaty najlepiej, aby było środowisko nie związane z żadnym z komitetów wyborczych startujących do Sejmiku.

 

W rozmowie z nami radny Michał Krzemkowski pozytywnie odniósł się do tej propozycji debaty.

 

Krzyżanowska zaproponowała, aby w nowej kadencji wzorem parlamentu stworzyć w Sejmiku klub bydgoski, gdzie radni wybrani z Bydgoszczy i okolic wypracowywaliby wspólne działania na rzecz interesu tej części regionu.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów