Jesteś tutaj: Home

Kandydaci SLD proponują debatę w sprawie Sejmiku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 16 październik 2014 13:29

Elżbieta Krzyżanowska i Grzegorz Gruszka kandydujący z list SLD do Sejmiku wyzwali dzisiaj oponentów z PO i PiS na debatę w sprawie wizji Bydgoszczy w perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2014-2020.

 

Brak prawdziwych debat i rozmów dotyczących kierunków rozwoju Bydgoszczy skutkuje między innymi tym, że większość Bydgoszczan nie angażuje się w sprawy naszego miasta i nie uczestniczy w wyborach – czytamy w zaproszeniu, które Krzyżanowska z Gruszką skierowali do – Doroty Jakuty i Edwarda Hartwicha z PO oraz Michała Krzemkowskiego i Henryka Sapalskiego startujących z list PiS.

 

- Zaproszenie kierowaliśmy do osób, które związane były wcześniej z samorządem województwa – wyjaśniała Elżbieta Krzyżanowska, choć SLD nie zamyka się na udział przedstawicieli także innych opcji politycznych.

 

Wystąpienie polityków SLD jest bardziej pytaniem do przedstawicieli PO i PiS, czy w ogóle będą zainteresowani debatą. W chwili obecnej nie ma konkretnych planów odnośnie tego gdzie i kiedy miałaby się ona odbyć. Grzegorz Gruszka wyraża nawet pogląd, że organizatorem tej debaty najlepiej, aby było środowisko nie związane z żadnym z komitetów wyborczych startujących do Sejmiku.

 

W rozmowie z nami radny Michał Krzemkowski pozytywnie odniósł się do tej propozycji debaty.

 

Krzyżanowska zaproponowała, aby w nowej kadencji wzorem parlamentu stworzyć w Sejmiku klub bydgoski, gdzie radni wybrani z Bydgoszczy i okolic wypracowywaliby wspólne działania na rzecz interesu tej części regionu.

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.