Jesteś tutaj: Home

Problemy SLD z tożsamością

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne czwartek, 16 październik 2014 23:40

Decyzja radnych SLD o poparciu niekorzystnego dla północno-zachodniej części województwa planu transportowego pozbawiła tę partię wiarygodności jako jedynej opcji probydgoskiej, która jest niezależna od wpływów partii w Toruniu czy we Włocławku.

Po burzliwej debacie, gdy treść planu transportowego była krytykowana przez PiS i SLD, przewodniczący lewicowego klubu Stanisław Pawlak z Włocławka poprosił o przerwę. Na zamkniętym posiedzeniu partyjnym zarządzono dyscyplinę i ostatecznie radni SLD za wyjątkiem Elżbiety Krzyżanowskiej poparli projekt opracowany przez pracowników marszałka Piotra Całbeckiego.

 

Takie rozegranie sprawy było na rękę na pewno działaczom SLD z Włocławka, gdyż ten plan ratował upadającą spółkę autobusową, której współwłaścicielem jest województwo, z siedzibą w tym mieście. Ratował kosztem rozwoju kolei, w szczególności w zachodniej części województwa. Zapewne jednak liderzy SLD z Włocławka nie myśleli o tym, że swoim kolegom z Bydgoszczy sprawili poważny problem, podważając po części ich wiarygodność.

 

Problemy Kujawsko-Pomorskiego Transportu Autobusowego we Włocławku w głównej mierze spowodowane są złym zarządzaniem, gdyż zamiast fachowców do niedawna w zarządzie zasiadali działacze partyjni PO i PSL. Co ciekawe były wiceprezes z nadania ludowców obecnie zasiada w radzie nadzorczej jednego z włocławskich sanatoriów, które jest własnością z kolei polityka SLD, który kandydował w maju na europosła. Rzuca się to w oczy, ale ciężko mi jest to oceniać, jako osobie nie związanej z Włocławkiem.

 

Bydgoskie struktury SLD mimo, że jak można z rozmów mniej oficjalnych wywnioskować, niezbyt zadowolone tym co wydarzyło się na Sejmiku, to otwarcie zachowania swoich kolegów z Samorządu Województwa nie potępili, zachowując się nieco jak bydgoskie struktury PO, gdy SLD krytykowało ich za to, że boją się walczyć o interesy Bydgoszczy.

 

W czwartek kandydaci do Sejmiku z nadania SLD Elżbieta Krzyżanowska oraz Grzegorz Gruszka zorganizowali konferencję prasową na temat wyborów do Samorządu Województwa. Zaproponowali oni innym kandydatom z innych opcji debatę. Nie sposób było nie zapytać ich jednak o plan transportowy.

 

- Na wniosek klubu SLD udało się doprowadzić do tego, że będzie szansa na dokonywanie zmian w planie transportu – próbowała bezskutecznie bronić decyzji swojego klubu Elżbieta Krzyżanowska.

 

Aktualizowanie tego planu będzie i tak możliwe, gdyż zawarte jest to w ustawie o transporcie zbiorowym, zatem poprawka SLD niezbyt wiele zmieniła, co zresztą tłumaczyłem radnym na tej konferencji.

 

- Nie podoba mi się dokument w takiej formie w jakiej jest – podsumowała rozmowę ze mną Krzyżanowska.

 

Coś się stało z probydgoską tożsamością SLD? – z tym pytaniem zostawiam działaczy i sympatyków tej partii.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa