Jesteś tutaj: Home

Cztery tygodnie do wyborów

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne niedziela, 19 październik 2014 23:51

Do wyborów pozostał mniej niż miesiąc, z tego powodu spodziewać się możemy w najbliższych dniach nasilenia kampanii wyborczej. Oczywiście na Portalu Kujawskim poświęcimy jej dużo uwagi, gdyż w naszej opinii wybory samorządowe są najważniejsze. Będziemy także zachęcali naszych czytelników, aby 16 listopada poszli do urn i oddali swoje głosy w poczuciu obywatelskiego obowiązku.

Zdajemy sobie sprawę, że wielu czytelników bardzo krytycznie odnosi się do klasy politycznej, to dobrze, bo my także. Stąd też będziemy wobec kandydatów mocno krytyczni. Co zresztą w ostatnim czasie prezentowaliśmy.

 

Zamierzamy się też skupić na pewnej edukacji obywatelskiej. W tych wyborach każdy z nas będzie mógł oddać 3 lub 4 głosy (w zależności od miejsca zamieszkania). Każdy z nich będzie miał jednak duże znaczenie. Wybierzemy bowiem nowy prezydentów, bądź burmistrzów lub wójtów, którzy będą mieli w naszych gminach duże kompetencje; radnych sejmiku, którzy zdecydują o tym, jaką droga pójdzie kujawsko-pomorskie; radnych gminnych, którzy decydować będą o najważniejszych decyzjach w naszych gminach; radnych powiatowych (za wyjątkiem Bydgoszczy), którzy z kolei rządzić będą wspólnotami powiatowymi.

 

Będziemy też podejmować dyskusje na najważniejsze dla przyszłości naszych samorządów kwestie. Państwa z kolei zachęcamy do bliższego przyjrzenia się tematyce wyborów i oddania 16 listopada głosu z czystym sumieniem wypełnienia obywatelskiego obowiązku.

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.