Jesteś tutaj: Home

Cztery tygodnie do wyborów

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne niedziela, 19 październik 2014 23:51

Do wyborów pozostał mniej niż miesiąc, z tego powodu spodziewać się możemy w najbliższych dniach nasilenia kampanii wyborczej. Oczywiście na Portalu Kujawskim poświęcimy jej dużo uwagi, gdyż w naszej opinii wybory samorządowe są najważniejsze. Będziemy także zachęcali naszych czytelników, aby 16 listopada poszli do urn i oddali swoje głosy w poczuciu obywatelskiego obowiązku.

Zdajemy sobie sprawę, że wielu czytelników bardzo krytycznie odnosi się do klasy politycznej, to dobrze, bo my także. Stąd też będziemy wobec kandydatów mocno krytyczni. Co zresztą w ostatnim czasie prezentowaliśmy.

 

Zamierzamy się też skupić na pewnej edukacji obywatelskiej. W tych wyborach każdy z nas będzie mógł oddać 3 lub 4 głosy (w zależności od miejsca zamieszkania). Każdy z nich będzie miał jednak duże znaczenie. Wybierzemy bowiem nowy prezydentów, bądź burmistrzów lub wójtów, którzy będą mieli w naszych gminach duże kompetencje; radnych sejmiku, którzy zdecydują o tym, jaką droga pójdzie kujawsko-pomorskie; radnych gminnych, którzy decydować będą o najważniejszych decyzjach w naszych gminach; radnych powiatowych (za wyjątkiem Bydgoszczy), którzy z kolei rządzić będą wspólnotami powiatowymi.

 

Będziemy też podejmować dyskusje na najważniejsze dla przyszłości naszych samorządów kwestie. Państwa z kolei zachęcamy do bliższego przyjrzenia się tematyce wyborów i oddania 16 listopada głosu z czystym sumieniem wypełnienia obywatelskiego obowiązku.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów