Jesteś tutaj: Home

Wojewoda ma wiele uwag co do projektu prawa wodnego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 20 październik 2014 16:19

Jutro (wtorek) pod obrady Rady Ministrów trafi projekt założeń ustawy o prawie wodnym. W tym dokumencie nie zapada jednak rozstrzygnięcie w jakim mieście znajdować się będzie Zarząd Dorzecza Wisły, o który zabiega w naszym województwie Bydgoszcz. Wiele uwag co do samej koncepcji ma jednak wojewoda.

W ramach konsultacji społecznych wicewojewoda Zbigniew Ostrowski wyraził niepokój, że ograniczenie kompetencji wojewody na rzecz marszałka może przynieść negatywne skutki. Wicewojewoda przewiduje bowiem, że może dojść do sytuacji ograniczenia nadzoru nad wydatkowaniem środków na gospodarowanie zasobami wodnymi oraz niewystarczające uzgadnianie zakresów oraz prawidłowości wykonywanych prac na urządzenia melioracji wodnych.

 

Ostrowski odnosi się tutaj do protestów rolników jakie miały miejsce w Bydgoszczy, gdzie niezadowolenie z prowadzonej przez państwo polityki kierowano bezpośrednio do wojewody, jako przedstawiciela tego rządu w terenie.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów