Jesteś tutaj: Home

W Dobrczu już wójta mają

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 20 październik 2014 23:30

Wójt gminy Dobrcz Krzysztof Szala rządzi swoją gminą od 2002 roku. Faktem, że 16 listopada będą wybory samorządowe zbytnio się nie musi jednak interesować, gdyż rządzić w gminie będzie co najmniej do 2018 roku. Jest bowiem jedynym kandydatem na te funkcję.

- Obecna ordynacja sprawia, że posłem może zostać osoba, która nie zdobyła największego poparcia – mówił kilka lat temu w wywiadzie dla TV Asme Krzysztof Szala popierając pomysł wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. Od tego roku pilotażowo obowiązywać będą one w wyborach do Rady Gminy. Jego komitet KWW ,,Gmina Wspólne Dobro” już dzisiaj wie, że co najmniej trójkę radnych będzie liczyć, gdyż w okręgach nr 6, 12 i 13 zgłoszono tylko po jednym kandydacie. Radnymi będą zatem już bez głosowania – Tadeusz Hyjek, Jacek Krupa oraz Witold Smeja.

 

W pozostałych 12 okręgach walka o mandaty odbywać będzie się pomiędzy 2 lub 3 kandydatami.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy