Jesteś tutaj: Home

W Dobrczu już wójta mają

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 20 październik 2014 23:30

Wójt gminy Dobrcz Krzysztof Szala rządzi swoją gminą od 2002 roku. Faktem, że 16 listopada będą wybory samorządowe zbytnio się nie musi jednak interesować, gdyż rządzić w gminie będzie co najmniej do 2018 roku. Jest bowiem jedynym kandydatem na te funkcję.

- Obecna ordynacja sprawia, że posłem może zostać osoba, która nie zdobyła największego poparcia – mówił kilka lat temu w wywiadzie dla TV Asme Krzysztof Szala popierając pomysł wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. Od tego roku pilotażowo obowiązywać będą one w wyborach do Rady Gminy. Jego komitet KWW ,,Gmina Wspólne Dobro” już dzisiaj wie, że co najmniej trójkę radnych będzie liczyć, gdyż w okręgach nr 6, 12 i 13 zgłoszono tylko po jednym kandydacie. Radnymi będą zatem już bez głosowania – Tadeusz Hyjek, Jacek Krupa oraz Witold Smeja.

 

W pozostałych 12 okręgach walka o mandaty odbywać będzie się pomiędzy 2 lub 3 kandydatami.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 05.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –241

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 176

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 12477

- liczba osób objętych nadzorem – 949

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów