Jesteś tutaj: Home

Mieszkańcy Sępólna znowu wyszli na ulicę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 21 październik 2014 21:20

Dzisiaj przez godzinę mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego blokowali ruch na głównym rondzie w mieście. Protestowali przeciwko odwlekaniu w czasie budowy obwodnicy Sępólna Krajeńskiego.

Akcja protestacyjna sparaliżowała ruch w mieście i zaczęły się tworzyć korki, choć kierowcy byli w miarę wyrozumieli, gdyż zauważają, iż w powiecie sępoleńskim zbytnio się dróg nie buduje. Policjanci organizowali dla kierowców objazdy, aby nieco uciążliwość protestu zmniejszyć.

 

Zdaniem protestujących na chwilę obecną rząd nie jest nawet wstanie wskazać perspektywy czasu, kiedy obwodnica, o którą walczą, od wielu lat, będzie miała szansa na realizację.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów