Jesteś tutaj: Home

Czy Sejmik wstawi się za młodymi lekarzami?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 24 październik 2014 20:05

W poniedziałek odbędzie się ostatnie posiedzenie Sejmiku w tej kadencji. Być może radni przyjmą na nim stanowisko do Ministerstwa Zdrowia w sprawie zbyt małej liczby miejsc rezydenckich, które przyznano kujawsko-pomorskiego. Z propozycją zabrania głosu w tej sprawie wystąpiła Komisja Edukacji, Nauki, Sportu i Turystyki.

Na początku tygodnia miało miejsce posiedzenie tej komisji, na którym propozycję przyjęcia takiego stanowiska zgłosiła radna Elżbieta Krzyżanowska.

 

- Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego z niepokojem przyjął informację o liczbie przyznanych miejsc rezydenkich na nabór w dniach 1-31 października 2014 – czytamy w propozycji treści tego stanowiska.

 

Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego ocenia, że przyznana liczba 146 miejsc rezydenckich dla naszego województwa jest zbyt mała i apeluje do Ministra Zdrowia o dodatkowe miejsca – czytamy w podsumowaniu.

 

Więcej o problematyce w serwisie PopieramBydgoszcz.pl - Dostęp do specjalizacji lekarskich nadal ograniczony

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów