Jesteś tutaj: Home

Urząd Marszałkowki też bierze udział w kampanii?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 03 listopad 2014 19:52

W Bydgoszczy pojawiły się bilbordy sfinansowane przez Urząd Marszałkowski przedstawiające grupę uśmiechniętych lekarzy z hasłem – Budujemy szpitale. Zdaniem kandydatów do Sejmiku z opozycji jest to kryptoreklama obecnej władzy.

Obok logotypu Urzędu Marszałkowskiego na bilbordzie pojawia się też logo spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, która jest własnością województwa.

 

Treść ta dość blisko nawiązuje do hasła prezydenta Rafała Bruskiego – Bruski buduje oraz kandydatów Platformy Obywatelskiej do Sejmiku pojawiających się w obecności prezydenta – Doroty Jakuty i Zbigniewa Pawłowicza – My budujemy,

 

Nie jest to jednak formalnie materiał wyborczy, lecz sfinansowana z pieniędzy publicznych reklama inwestycji.

 

- Okres przedwyborczy jest co najmniej kontrowersyjny dla tego typu publikacji – wyjaśnia nam lider listy PiS do Sejmiku w Bydgoszczy Michał Krzemkowski, który zauważa właśnie bliską zbieżność z hasłem – Bruski buduje.

 

- Na pewno jest to marnowanie publicznych pieniędzy – podkreśla radny Krzemkowski.

 

- Tego typu reklamy na dwa tygodnie przed wyborami budzą mój niesmak – przyznaje kandydat SLD Grzegorz Gruszka - Pamiętam jak Platforma Obywatelska była oburzona, gdy kryptoreklamę robił sobie kiedyś PSL. Mam nadzieje, że w tym wypadku będzie podoba reakcja.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów