Jesteś tutaj: Home

PiS uważa się za jedyną alternatywę dającą szansę na rozwój kujawsko-pomorskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 04 listopad 2014 22:33

Dzisiaj w Filharmonii Pomorskiej odbyła się Konwencja Wojewódzka Prawa i Sprawiedliwości. Była to jedyna konwencja wojewódzka organizowana w Bydgoszczy, gdyż PO i SLD postawiło na konwencje organizowane w Toruniu.

W czasie konwencji przedstawiono kandydatów na prezydentów największych miast województwa kujawsko-pomorskiego oraz do Sejmiku Województwa. Z zachodniej części regionu kandyduje Marek Gralik na prezydenta Bydgoszczy oraz Grzegorz Roszak na prezydenta Inowrocławia.

 

Gralik mówił, że Bydgoszcz nie miała w ostatnich latach szans do gospodarzy, gdyż pierw rządził pełen buty wobec radnych Konstanty Dombrowicz, zaś obecny włodarz Rafał Bruski krytykowany był za nieudolność przy tworzeniu projektów inwestycyjnych, przez co miasto zamiast się rozwijać stoi w miejscu. Kandydat na prezydenta Bydgoszczy nawiązał także do młodego kandydata z list Dombrowicza Łukasza Kulpy, który zasłynął w niedziele kontrowersyjnym wpisem na temat osoby chcącej odebrać sobie życie. Gralik przypomniał, że ten młody działacz został za publiczne obrażanie innych wyrzucony z PO i obecnie znalazł schronienie u Dombrowicza.

 

Gościem specjalnym konwencji był prezes Jarosław Kaczyński.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów