Jesteś tutaj: Home

Dodatkowe pieniądze z NFZ dla pacjentów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 05 listopad 2014 17:08

Kujawsko-pomorski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w tym roku będzie mógł wykorzystać dodatkowe 46 mln i 118 tys. zł na refundacje świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców naszego województwa. Przyznanie dodatkowych pieniędzy związane jest ze zmianą planu ramowego NFZ na rok 2014.

Najwięcej z tej puli trafi na leczenie szpitalne związane ze świadczeniami nielimitowanymi - kardiologię inwazyjną, neonatologię, porody, transplantologię – 18 mln zł. Z 10,5 mln zł zaplanowane jest z kolei na świadczenia ratujące życie.

 

Kwota 14,6 mln zł przekazana zostanie na świadczenia ambulatoryjne, tam gdzie pojawiają się największe kolejki - m.in. na poradnie: alergologiczne, hematologiczne, gruźlicy i chorób płuc, endokrynologiczne oraz na badania endoskopowe przewodu pokarmowego, rezonans magnetyczny i tomografię komputerową.

 

Władze regionalnego oddziału NFZ liczą, że dzięki tym dodatkowym środkom uda się zwiększyć dostępność usług dla chorych.

 

Dodatkowo 2 mln zł przekazane zostanie na zaopatrzenie pacjentów w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze oraz 500 tys. zł na opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień.

 

Na chwilę obecną nie wiemy, w jaki sposób te pieniądze zostaną rozdysponowane na poszczególne powiaty.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów