Jesteś tutaj: Home

Zemke: Głosując na PO i PSL doprowadzicie do dalszego upadku kujawsko-pomorskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 09 listopad 2014 13:38

W ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego największe poparcie uzyskał w kujawsko-pomorskim europoseł Janusz Zemke, który wykorzystując swój autorytet, zaapelował publicznie na konferencji prasowej do mieszkańców województwa, aby nie oddawali głosu na polityków, którzy rządzili kujawsko-pomorskim przez ostatnie lata.

 

Na początku Janusz Zemke przypomniał, że przed 10 laty kujawsko-pomorskie plasowało w rankingach jako 8 z 16 województwa. Dzisiaj spadliśmy na sam koniec rankingów. W opinii europarlamentarzyśty odpowiedzialność za to ponoszą politycy rządzący województwem przez ostatnią dekadę.

 

- Jeżeli nie chcecie dalszej degradacji kujawsko-pomorskiego, to nie głosujcie na polityków, marszałków, którzy rządzili prze ostatnie lata –apelował Zemke.

 

- Jeżdżąc po województwie kujawsko-pomorskim, odbywając dziesiątki spotkań, widzę, że województwo zamiast się integrować, coraz bardziej się dezintegruje – wyjaśniał Janusz Zemke. Podkreślał on, że nasze województwo boryka się z problemem bezrobocia wśród młodych – Otrzymuje na każdym spotkaniu pytania – Proszę pana, czy mam już wyjeżdżać z tego województwa, czy wyjeżdżać z Polski, czy mam tutaj szansę?

 

Zemke apeluje, aby nowe władze budować po wyborach w oparciu o zasadę zrównoważonych władz województwa, opartych o przedstawicieli całego województwa, a nie tylko jej części – Urząd Marszałkowski nie może być kopią żadnego urzędu miejskiego w województwie. Jeżeli nie będzie zrównoważonych władz, czyli takich, w których znajdą się przedstawiciele wszystkich najważniejszych miast w województwa, to procesy dezintegracyjne będą się pojawiały. Po raz pierwszy w Bydgoszczy spotykam się z głosami, że lepiej byłoby należeć do Wielkopolski, a nie do kujawsko-pomorskiego.

 

Obecny na tej konferencji prasowej szef bydgoskich struktur SLD Jan Szopiński zaapelował przy tym, do wszystkich sił politycznych w Bydgoszczy, aby tuż po wyborach samorządowych w przyszłą niedzielę spotkać się i uzgodnić plan działania, aby marszałkiem województwa była osoba z Bydgoszczy.

 

Poseł do Parlamentu Europejskiego poparł też oficjalnie kandydatkę na prezydenta Annę Mackiewicz, przypominając, że prezydent Rafał Bruski i jego poprzednik Konstanty Dombrowicz swoją szansę rządzenia już mieli - w jego opini źle ją jednak wykorzystali. 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.