Jesteś tutaj: Home

Pięć lokomotyw rozwoju województwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 15 listopad 2012 22:00

W Inowrocławiu odbyło się spotkanie prezydentów pięciu największych miast: Bydgoszczy, Inowrocławia, Torunia, Grudziądza i Włocławka. Rozmawiano o przygotowywanej strategii rozwoju województwa.

 

W opinii wicemarszałka Dariusza Kurzawy te pięć miast ma być lokomotywami rozwoju województwa.  W czasie tego spotkania prezydenci przyjęli wspólne stanowisko, w którym czytamy – Uważamy, że działania władz województwa powinny skupić się na dążeniu do wzmacniania znaczenia gospodarczego naszego regionu poprzez m.in. rozwój inwestycji, przy szerokim wsparciu środków pozyskiwanych z Unii Europejskiej, rozwój innowacyjności w obszarze mikro i małych przedsiębiorstw, edukację – rozwój szkolnictwa zawodowego ukierunkowany na potrzeby regionu oraz większe wsparcie organizacji pozarządowych.

 

Prezydenci zwracają także uwagę na konieczność podejmowania inwestycji drogowych łączących miasta regionu oraz budowa i przebudowa infrastruktury kolejowej. Priorytetowym działaniem ma być w tej kwestii połączenie największych miast regionu z bydgoskim lotniskiem.

 

To największe miasta naszego regionu, przy optymalnym wykorzystaniu środków zewnętrznych staną się motorem rozwoju całego województwa kujawsko-pomorskiego.

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021