Jesteś tutaj: Home

Na podliczenie wyborów trochę poczekamy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 17 listopad 2014 15:53

Internetowy system mający zapewnić wyborcom bieżące kontrolowanie procesu zliczania wyborów cały czas nie działa. Zamieszanie w Bydgoszczy sprawia, że na oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku jeszcze poczekamy. Państwowa Komisja Wyborcza liczy, że uda się podsumować wybory do środy.

W Bydgoszczy nie wiadomo kto będzie uczestniczył w II turze poza obecnie urzędującym prezydentem Rafałem Bruskim. Marek Gralik i Konstanty Dombrowicz idą łeb w łeb. Nieoficjalnie mówi się, że Gralik wygrał zaledwie o 13 głosów. PKW tej informacji nie potwierdza informując, że cały czas trwa liczenie. Niewykluczone, że w niektórych obwodach może dojść do ponownego zliczania głosów. Na dodatek okazuje się, że w jednym z obwodów w urnie znaleziono o 10 kart za dużo.

 

Do czasu dokładnego przeliczenia głosów na urząd prezydenta Bydgoszczy PKW wstrzymuje zliczanie wyników wyborów do Sejmiku.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.