Jesteś tutaj: Home

Ustalono już nazwiska radnych Sejmiku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 20 listopad 2014 16:58

Cztery dni od zakończenia głosowania udało się PKW w końcu ustalić wyniki wyborów do Sejmiku Wojewódzkiego. W skali województwa wygrywa PO z 14 mandatami, w zachodniej części regionu najlepszy wynik uzyskuje jednak PSL z 6 mandatami.

W Bydgoszczy najwyższy wynik uzyskał Zbigniew Pawłowicz (PO) 13.844 głosy, niewiele gorzej wypadł Roman Jasiakiewicz 13.133 (PO) głosy. Trzeci wynik zrobił Michał Krzemkowski (PiS) 10.505 głosów. Do Sejmiku z okręgu nr 1 weszła jeszcze Dorota Jakuta (PO) i Andrzej Walkowiak (PiS).

 

W okręgu nr 2 (powiaty: bydgoski, nakielski, sępoleński, świecki i tucholski) wygrywa PSL zdobywając trzy mandaty – Ewa Mes, Tadeusz Zaborowski, Agnieszka Kłopotek. Najwyższy indywidualny wynik uzyskuje jednak Jarosław Katulski (PO) 8996 głosów. Mandaty zdobywają tam jeszcze: Marek Witkowski (PiS) i Paweł Knapik (PO).

 

W okręgu nr 5 (powiaty: nakielski, żniński, radziejowski i mogileński) także wygrywa PSL zdobywając trzy mandaty – Dariusz Kurzawa, Ryszard Kierzek i Eligiusz Patalas. Pozostałe dwa mandaty trafiają do Adama Banaszaka (PiS) i Elżbiety Piniewskiej (PO).

 

Ciekawostką jest rozkład głosów w okręgu nr 4 (Toruń oraz powiaty: toruński i chełmiński) – tam na 6 mandatów, aż 5 trafia do Platformy Obywatelskiej.

 

PiS zdobywa w skali województwa zatem 6 mandatów. SLD będące blisko nieprzekroczenia progu wyborczego tylko 2.

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.