Jesteś tutaj: Home

Radni złożyli ślubowanie, ale nic nie ustalili

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 27 listopad 2014 20:07

I sesja Sejmiku kadencji 2014-2018 będzie dokończona dopiero w poniedziałek. O przerwanie obrad wnioskowali radni PO i PSL. Nie spodobało się to przedstawicielom pozostałych opcji, którzy zarzucili handel stanowiskami.

 

Po wręczeniu przez Komisarza Wyborczego radnym zaświadczeń o wyborze, prowadzenie obrad powierzono najstarszemu wiekiem radnemu Zbigniewowi Pawłowiczowi z Bydgoszczy.

 

 

- To dla mnie wielki zaszczyt otwierać I kadencję V kadencji województwa kujawsko-pomorskiego. Wszystkim państwu gratuluję wyboru. Wybrano ludzi, którzy swoim doświadczeniem dają gwarancje, że będą podejmować decyzje trafne dla mieszkańców województwa – mówił Pawłowicz przed formalnym rozpoczęciem obrad.

 

Pierwszym punktem porządku obrad było odczytanie przez doktora Pawłowicza roty ślubowania, którą następnie powtarzali pozostali radni – Ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec narodu polskiego. Strzec suwerenności, interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności ojczyzny, wspólnoty samorządowej województwa i dobra obywateli. Przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej.

 


 

Następnie radni kolejno ślubowali.

 

W kolejnej części obrad Sejmik miał powołać swoje prezydium, które od tego momentu miało odpowiadać za prowadzenie obrad. Na wniosek radnych Platformy Obywatelskiej zdecydowano się przerwać obrady do poniedziałku.

 

- Dwie siły polityczne, które mają największą liczbę mandatów w Sejmiku, czyli Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe, nie potrafiły dogadać się ze sobą do co obsady stanowisk. Zarówno w kwestii prezydium sejmiku , ale też i przede wszystkim marszałka i wicemarszałków – komentował zerwanie obrad radny SLD Roman Jasiakiewicz Chce przypomnieć, że dzisiejsze spotkanie i ponoszenie kosztów przez podatników jest zupełnie zbędne. Komisarz wyborczy miał obowiązek zwołać obrady w terminie 7 dniowym, czyli do poniedziałku. Można było śmiało w poniedziałek złożyć ślubowanie i dokonać wyboru.


 

Zdaniem Jasiakiewicza PO i PSL ma problem z uzgodnieniem jakie ugrupowanie będzie reprezentował piąty członek Zarządu Województwa.

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.