Jesteś tutaj: Home

Do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy wpłynęło 10 protestów wyborczych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 30 listopad 2014 10:54

Dzisiaj (30 listopada) miną dokładnie dwa tygodnie od zakończenia wyborów samorządowych, zgodnie z prawem osoby, które uważają, że nie zostały one właściwie przeprowadzone, mają 14 dni na złożenie protestów – czyli do jutra. Do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy wpłynęło ich już 10.

 

Protesty wyborcze w tych wyborach są dość powszechne - na 45 Sądów Okręgowych w Polsce do 44 wpłynęły już protesty. Sądy te będą miały teraz 30 dni na rozpoznanie przy udziale komisarza wyborczego tych protestów. Zgodnie z Kodeksem Wyborczym, tylko sądy mogą orzec, że na danym terenie wybory są nieważne.

 

Do bydgoskiego sądu, jak informuje Telewizja Republika, wpłynęła m.in. skarga na ważność wyborów burmistrza w Więcborku oraz dotycząca wyborów do Sejmiku Województwa.

 

Dzisiaj od godziny 7:00 do 21:00 w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Szubinie i Kcyni odbywa się II tura wyborów prezydentów i burmistrzów. Z tego też powodu obowiązuje do wieczora cisza wyborcza.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów