Jesteś tutaj: Home

Marszałek ma problem z Ostrowskim. Nie może dzielić pieniędzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 05 grudzień 2014 21:58

Sesja budżetowa Sejmiku zapowiedziana na połowę grudnia została przełożona o przynajmniej tydzień. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że Zarząd Województwa nie może normalnie pracować z powodu nieodwołania powołanego w poniedziałek na funkcję wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego z funkcji wicewojewody.

 

We wtorek wicewojewoda Zbigniew Ostrowski złożył dymisję, co było konieczne z powodu objęcia przez niego funkcji wicemarszałka. Nie można bowiem łączyć tych obu funkcji jednocześnie. Wojewodów i wicewojewodów powołuje premier, a Ewa Kopacz według naszych informacji do dzisiaj nie przyjęła tej dymisji, co oznacza, że Zbigniew Ostrowski nadal powinien pozostawać na swoim posterunku.

 

Taka sytuacja dość skutecznie paraliżuje funkcjonowanie Zarządu Województwa, gdyż z racji braku pełnego składu, nie można podejmować decyzji finansowych.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy