Jesteś tutaj: Home

Przez dobry tydzień łączył mandat posła i radnego Sejmiku niezgodnie z prawem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 08 grudzień 2014 20:04

Jak wynika z informacji opublikowanej na stronie internetowej Sejmu RP mandat poselski Jarosława Katulskiego wygasł w piątek 5 grudnia. Oznacza to, że przez ponad tydzień niezgodnie z prawem był zarówno posłem i radnym.

Jarosław Katulski złożył ślubowanie na inauguracyjnej sesji Sejmiku w dniu 27 listopada i od tego momentu formalnie pełnił funkcję radnego. Kilka dni później, w poniedziałek 1 grudnia uczestniczył już jako radny sejmikowy w wyborze marszałka, pozostałych członków Zarządu Województwa oraz prezydium. Sam został wybrany na funkcję wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa.

 

Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że do piątku pełnił mandat poselski. Zapewne takie postępowanie nie będzie niosło za sobą żadnych sankcji, nie mniej jednak może wpłynąć negatywnie na już dość nadszarpniętą opinię Samorządu Województwa.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów