Jesteś tutaj: Home

Przez dobry tydzień łączył mandat posła i radnego Sejmiku niezgodnie z prawem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 08 grudzień 2014 20:04

Jak wynika z informacji opublikowanej na stronie internetowej Sejmu RP mandat poselski Jarosława Katulskiego wygasł w piątek 5 grudnia. Oznacza to, że przez ponad tydzień niezgodnie z prawem był zarówno posłem i radnym.

Jarosław Katulski złożył ślubowanie na inauguracyjnej sesji Sejmiku w dniu 27 listopada i od tego momentu formalnie pełnił funkcję radnego. Kilka dni później, w poniedziałek 1 grudnia uczestniczył już jako radny sejmikowy w wyborze marszałka, pozostałych członków Zarządu Województwa oraz prezydium. Sam został wybrany na funkcję wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa.

 

Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że do piątku pełnił mandat poselski. Zapewne takie postępowanie nie będzie niosło za sobą żadnych sankcji, nie mniej jednak może wpłynąć negatywnie na już dość nadszarpniętą opinię Samorządu Województwa.

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy