Jesteś tutaj: Home

Co dla nas oznacza wizyta prezydenta Francji?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 18 listopad 2012 16:31

W piątek w naszym kraju gościł Francois Holande, prezydent Francji, który spotkał się między innymi z polskim parlamentem oraz premierem Donaldem Tuskiem.

 

Głównym tematem rozmowy premiera Tuska z prezydentem Holande był przyszły budżet Unii Europejskiej. Jest to kwestia bardzo ważna z tego powodu, gdyż od niej zależy ile pieniędzy dostanie Polska na rozwój infrastruktury.

 

Będziemy działali wspólnie na rzecz zwiększenia środków na wspólną politykę rolną i politykę spójności – powiedział po spotkaniu z prezydentem Francji premier Donald Tusk.

 

Jeżeli te deklaracje zostaną odzwierciedlone w rzeczywistości, to jest to dobra wiadomość dla naszego regionu, gdyż w ramach polityki spójności realizowane mogą być inwestycje infrastrukturalne.

 

Od tego jaki będzie budżet Unii Europejskiej zależy to, czy do 2020 roku powstanie odcinek Poznań – Bydgoszcz drogi ekspresowej S5 oraz kształt strategii rozwoju województwa, która dość mocno uzależniona będzie od funduszy jakie trafią do Polski.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.