Jesteś tutaj: Home

Senatorowie chcą wnikliwie analizować animozje bydgosko-toruńskie

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne czwartek, 11 grudzień 2014 21:58

W tym tygodniu odbyło się spotkanie senatorów Jana Wyrowińskiego i Jana Rulewskiego z marszałkiem Piotrem Całbecki, którego głównym tematem była trudna sytuacja w kujawsko-pomorskim samorządzie po wyborach.

O czym dokładnie rozmawiali politycy nie wiemy, znamy tylko oficjalny komunikat, z którego dowiadujemy się, że – omawiano pakiety rozwojowe na najbliższe lata.

 

Uznano także, że nasilają się animozje bydgosko-toruńskie – sytuacja ta powinna być przedmiotem uwagi i wnikliwej analizy władz samorządowych – uznali w komunikacie politycy.

 

Uczestnicy spotkania nie przedstawili jednak oficjalnie żadnego pomysłu na rozwiązanie problemu, co zbytnio nie powinno dziwić, gdyż politycznie marszałek Całbecki i senator Wyrowiński reprezentują przecież jedną frakcję, z kolei Rulewski otrzymał nominację PO do Senatu w swoim okręgu, dzięki akceptacji zdominowanej przez Toruń Rady Regionalnej PO.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów