Jesteś tutaj: Home

W kujawsko-pomorskim wszystkie gabinety lekarskie otwarte

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 01 styczeń 2015 13:32

Ostatnie dni roku 2014 to toczące się pomiędzy rządem i lekarzami negocjacje w sprawie kontraktów i realne zagrożenie problemów dostępu do przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej przez pacjentów. Na szczęście mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego to nie dotyczy, gdyż w środę po południu dla dobra pacjentów udało się wypracować porozumienie.

Jak wynika z szacunków aż 26% lekarzy rodzinnych w skali kraju nie podpisało umów z NFZ, którego urzędnicy na zainteresowanych lekarzy czekali do północy.

 

W województwach: kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim udało się aneksować umowy na rok 2015. Oznacza to w skrócie, że będziemy mogli korzystać z usług POZ na tych zasadach co do tej pory. Pacjenci z innych regionów mogą być natomiast zmuszeni do wyboru nowych lekarzy, co będzie się wiązało z podejmowaniem kroków formalnych.

 

Jeszcze w środę przed południem w kujawsko-pomorskim umów nie podpisały 33 przychodnie, z tego 22 w samej Bydgoszczy. Po południu lekarze doszli jednak do porozumienia z regionalnym oddziałem NFZ, choć jak podkreślają nadal popierają postulaty Federacji Porozumienie Zielonogórskie, które oczekuje od ministra zdrowia zmian systemowych.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 05.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –241

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 176

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 12477

- liczba osób objętych nadzorem – 949

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów