Jesteś tutaj: Home

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie korupcji politycznej

Napisane przez  Ł.R. / TVP Bydgoszcz Opublikowano w Regionalne czwartek, 08 styczeń 2015 17:56

TVP Bydgoszcz informuje, że prokuratorzy z Słupska wszczęli postępowanie dotyczące przestępstwa łapownictwa biernego za co grozi kara do 10 lat wiezienia. Chodzi o składanie radnemu województwa z Bydgoszczy propozycji uzyskania korzyści osobistych w zamian za rezygnacje z pełnienia mandatu.

Nie złożę mandatu z dwóch powodów. Z powodu pierwszego, że tego typu propozycje miałem już z Torunia od początku jak się zaczęła sprawa listy bydgoskiej. To też trzeba o tym powiedzieć, gdy lista wyborcza z Bydgoszczy była inna, od tej ułożonej w Toruniu. Wówczas mnie pytano – opłaci się panu startować z czwartego miejsca, nie ma pan szans, niech pan zrezygnuje, po co to panu. Zapewnimy panu spokojny byt jako dyrektora, ile pan będzie chciał, tyle będzie pan dyrektorem – mówił na konferencji prasowej w dniu 2 grudnia ubiegłego roku radny Zbigniew Pawlowicz, przy tym przedstawiając naciski jakie na niego kierowali niektórzy działacze PO.

 

Wystąpienie radnego Pawłowicza na konferencji prasowej:

 

Takie propozycje składać mieli mu – marszałek Piotr Całbecki i senator PO Michał Wojtczak. O wyjaśnienie tej sprawy przez prokuraturę zwrócił się poseł Twojego Ruchu Łukasz Krupa. Jego zawiadomienie zdecydowano się przekazać do prokuratury w Słupsku, dla zachowania większej bezstronności prokuratorów.

 

Dzisiaj ,,Zbliżenia” TVP Bydgoszcz poinformowały, że w dniu 2 stycznia Prokuratura Rejonowa w Słupsku zdecydowała się wszcząć postępowanie w sprawie łapownictwa biernego, za co grozi kara do 10 lat więzienia

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.