Jesteś tutaj: Home

Trwa szacowanie strat po huraganie ,,Feliks”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 11 styczeń 2015 19:14

W niedzielę minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa prowadził wideokonferencje z wojewodami, która poświęcona była silnym wiatrom, które od piątku dotykają Polskę. W samą tylko sobotę Państwowa Straż Pożarna w kujawsko-pomorskim odnotowała 377 zdarzeń spowodowanych przez silne wiatry, na szczęście nie ma informacji o ofiarach.

Huragan ,,Feliks” na swoim koncie ma zniszczonych wiele drzew. Najsilniejsze wiatry odczuwalne były w nocy z soboty na niedzielę. Najwięcej zdarzeń miało miejsce w powiecie bydgoskim -58, w świeckim 48, zaś grudziądzkim 43. W mieście Grudziądzu przy ulicy Chrobrego wiatr zerwał dach z domu mieszkalnego. Zniszczenie dachu odnotowano także w miejscowości Gruta w powiecie świeckim.

 

W Bydgoszczy ułamane zostało stare drzewo nieopodal multikina. W niedzielne przedpołudnie trwały prace związane z usunięciem połamanego drzewa.

 

Obecnie wojewodowie zajmują się szacowaniem strat. W Polsce były miejsca, gdzie z powodu zniszczenia sieci elektrycznej mieszkańcy zostali pozbawieni dostaw prądu (najwięcej w województwie pomorskim, ucierpiały także zachodniopomorskie i wielkopolskie). Minister Halicki zapowiedział, że jego resort przygotuje środki finansowe na likwidacje skutków huraganu.

 

Według obecnej na konferencji Marianny Sasim z Instytutu Metorologii i Gospodarki Wodnej sytuacja powinna się stabilizować i w nocy z niedzieli na poniedziałek wiatr powinien słabnąć.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.