Jesteś tutaj: Home

Powiat sępoleński w trudnej sytuacji finansowej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 12 styczeń 2015 12:27

Budżetu powiatu sępoleńskiego nie uchwalą radni, ale Regionalna Izba Obrachunkowa. Przyczyną takiego stanu rzeczy są złe wskaźniki dotyczące spłaty zadłużenia.

Zaproponowany przez Zarząd Powiatu projekt budżetu na rok 2015 został negatywnie zaopiniowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową. W takiej sytuacji zgodnie z prawem nie ma możliwości jego przyjęcia przez radnych. Wszystko wskazuje zatem na to, że Rada Powiatu do końca stycznia (ustawowy termin) budżetu nie uchwali, a w takiej sytuacji do końca lutego będzie musiała go uchwalić RIO.

 

Zarząd Powiatu powołując się na rozmowy z RIO uważa, że ostateczny projekt budżetu nie będzie zbytnio odbiegał od tego zaproponowanego. O tym jednak jak będzie w praktyce dowiemy się za kilka tygodni, gdyż bez powodu RIO przecież projektu budżetu nie zakwestionowała.

Wszystko wskazuje też na to, że RIO uchwali dla powiatu sępoleńskiego budżety także na lata 2016 i 2017.

 

Przyczyną tak trudnej sytuacji powiatu jest polityka władz w poprzedniej kadencji, która doprowadziła do powstania nadmiernego zadłużenia.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 05.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –241

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 176

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 12477

- liczba osób objętych nadzorem – 949

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów