Jesteś tutaj: Home

Trwa rozbiórka torów pomiędzy Więcborkiem i Złotowem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 14 styczeń 2015 00:46

Od kilku dni prowadzone są prace rozbiórkowe torowisk na odcinku linii kolejowej nr 240: Więcbork – Złotów. W praktyce oznacza to, że kolej pomiędzy tymi miastami powoli przechodzi do historii, choć jak przekonują nas niektórzy przedstawiciele więcborskiej społeczności, wiele osób by koleją jeździło.

 

Choć Więcbork i Złotów leżą w dwóch różnych województwach, to powiązania funkcjonalne tam występują. Doskonale widoczne ma być to w przypadku szkolnictwa na poziomie średnim.

 

Odcinek Złotów – Wiecbork został oddany do użytku w październiku 1906 roku, zaś trzy lata później otwarto kolejny odcinek do Terespola Pomorskiego, z którego można było dojechać do Świecia. Więcbork stał się ważnym węzłem kolejowym, gdyż przez to miasto przebiegała ważna w tym okresie linia łącząca Gniezno z Nakłem i Chojnicami.

 

Upadek rozpoczął się w 1996 roku, gdy zamknięto dla ruchu pasażerskiego odcinek Złotów – Więcbork – Terespol Pomorski. Infrastruktura kolejowa zaczęła ulegać degradacji, a kilka lat temu zdecydowano się rozebrać odcinek Terespol Pomorski – Świecie. Obecnie trwa rozbiórka kolejnego odcinak tej linii kolejowej. Najprawdopodobniej już wkrótce zacznie się rozbiórka także odcinka Więcbork – Terespol Pomorski, który z powodu kradzieży jest w kilku miejscach wybrakowany.

 

Sprawa wydaje się o tyle dziwna, że na kilka miesięcy przed zamknięciem linii nr 240 dla ruchu pasażerskiego, była ona modernizowana.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów