Jesteś tutaj: Home

Powołanie komisji kontrolującej wydatkowanie środków unijnych się wydłuży

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 14 styczeń 2015 15:22

Od momentu złożenia przez posłów SLD projektu uchwały zakładającej powstanie sejmowej Komisji Kontroli Inwestowania Środków Otrzymanych z Unii Europejskiej minął dokładnie rok (wniosek złożono w styczniu 2014 roku). Dzisiaj po raz pierwszy trafiła ona pod obrady Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich, ale nic nie udało się ustalić.

Z informacji jakie uzyskaliśmy w Sejmie wynika, że posłowie zasiadający w tej komisji (nie ma w niej przedstawicieli województwa kujawsko-pomorskiego) chcą poznać opinie dwóch innych komisji. Dokładniej chodzi o Komisję Finansów Publicznych oraz Komisję ds. Unii Europejskiej. Jako, że wniosek ten dopiero teraz zostanie do tych komisji skierowany, to na rozstrzygnięcie przyjdzie nam chwilę poczekać.

 

Powołanie tej komisji w opinii SLD ma zwiększyć transparentność wydatkowania środków unijnych, gdyż dzisiaj posłowie mają ograniczony wzgląd do tych wydatków. Wzrosłaby także transparentność wydatkowania środków przez marszałków województw, gdyż radni wojewódzcy także mają ograniczoną informację w tej materii. Z tego też powodu powołanie tej komisji wydaje się społecznie oczekiwane w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie Zarząd Województwa przez mieszkańców części powiatów odbierany jest negatywnie.

 

Wkrótce szerzej przedstawimy przebieg dzisiejszego posiedzenia Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów