Jesteś tutaj: Home

Wielkopolska zabiega o S-10

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 29 styczeń 2015 20:01

Stanowiska w sprawie budowy drogie ekspresowej S-10 do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju wystosował Sejmik Województwa Wielkopolskiego oraz Rada Powiatu w Pile. Dla radnych powiatu pilskiego inspiracją w pewnym sensie były bydgoskie działania, w tym przyjęty przed tygodniem apel.

Piątek 30 stycznia jest ostatnim dniem prowadzenia przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju konsultacji społecznych nad programem budowy dróg krajowych na lata 2014-2023. Niestety resort nie zadbał zbytnio nad rozpropagowaniem informacji o nich wśród samorządowców, którzy powinni być traktowani jako najważniejsi uczestnicy konsultacji. Pomimo tego zaniedbania głos zabrało już kilka samorządów w Polsce. O S-10 zabieg między innymi kujawsko-pomorski Sejmik, Miasto Bydgoszcz, powiat nakielski.

 

Stanowisko w tej sprawie wyraził także Sejmik Województwa Wielkopolskiego - W związku z przedstawionym do konsultacji publicznych projektem Planu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, który nie uwzględnia kompleksowej budowy dróg ekspresowych w ramach odcinków dróg krajowych nr 10, nr 11 i nr 25, Sejmik Województwa Wielkopolskiego apeluje o dotrzymanie zapowiedzi budowy ww. dróg. Wskazane inwestycje są niezbędne do szybkiego i bezpiecznego skomunikowania subregionów Wielkopolski z Poznaniem oraz innymi regionami Polski. Wymienione trasy stanowią również bardzo istotny element krajowej sieci drogowej, co obserwujemy m. in. w okresie wakacyjnym. Realizacja budowy dróg ekspresowych S10, S11 i S25 po 2023r. uderza w mieszkańców i przedsiębiorców z Wielkopolski. Inwestycje te zostały ujęte w Kontrakcie Terytorialnym dla Województwa Wielkopolskiego. W związku z powyższym, mając na uwadze rozwój naszego regionu, zwracamy się do Pani minister o osobisty nadzór nad planami budowy dróg ekspresowych – napisali samorządowcy do minister Wasiak.

 

W czwartek apel do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w sprawie budowy drogi ekspresowej S-10 z Piły do Bydgoszczy i Torunia wyraził Rada Powiatu w Pile.

 

Najprawdopodobniej w marcu w Bydgoszczy odbędzie się wyjazdowe posiedzenie sejmowej Komisji Infrastruktury, na którym zapewne kwestia budowy S-10 będzie najważniejszym tematem. To posiedzenie może okazać się kluczowe dla tej trasy ekspresowej.

 

 

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.