Jesteś tutaj: Home

Radosław Sikorski ogłosił termin wyborów prezydenckich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 04 luty 2015 15:26

10 maja wybierzemy prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – ogłosił w środę Marszałek Sejmu Radosław Sikorski, w którego kompetencjach leży zgodnie z polskim prawem ogłaszanie terminu wyborów prezydenckich. Ewentualna II tura odbyć się może w dniu 24 maja.

- Po refleksji i wsłuchaniu się w opinię publiczną zarządzam wybory prezydenckie na 10 maja – ogłosił publicznie marszałek Radosław Sikorski.

 

Zgodnie z wyjaśnieniami Państwowej Komisji Wyborczej miał on do wyboru jeszcze dwa inne terminy – 3 i 17 maja. Wybór padł na datę pośrodku.

 

Podpisanie przez Sikorskiego decyzji oznacza uruchomienie machiny wyborczej. Do 16 marca można rejestrować w PKW komitety wyborcze, które następnie będą mogły zgłosić swoich kandydatów. Kandydat na prezydenta musi mieć ukończone 35 lat, zaś jego kandydatura musi być poparta przez przynajmniej 100 tys. mieszkańców. Za kilka tygodni zatem ruszy zbiórka podpisów. Dzień 17 kwietnia będzie ostatnim, w którym będzie można zarejestrować kandydata.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy