Jesteś tutaj: Home

Protesty rolnicze trwają

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 04 luty 2015 19:58

Od tygodnia prowadzone są akcje protestacyjne w naszym województwie. W czwartek rolnicy zapowiadają protest w Sępólnie Krajeńskim pod starostwem powiatowym. Ubiegłotygodniowa blokada drogi krajowej nr 5 w Żninie dała się we znaki kierowcom.

Decyzja Rosji o przedłużeniu embarga na polskie mięso zapewne podyktowana była względami politycznymi, w związku z napiętą sytuacją międzynarodową. Cierpią na tym najbardziej rolnicy, którzy zdecydowali się wyjść na ulicę. Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza uważa, że sytuacja na lokalnym rynku wieprzowiny jest tragiczna.

 

Według danych GUS nasze województwo jest specyficzne jeżeli chodzi o strukturę przetwórstwa mięsnego – ponad połowę z 441,4 tys. ton wyprodukowanego w kujawsko-pomorskim mięsa stanowiła wieprzowina.

 

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza szacuje, że w naszym województwie funkcjonuje około 30 tys. gospodarstw produkujących wieprzowinę.

 

W kolejnych dniach rolnicy planują protest w Lipnie, a jeżeli sytuacja się nie poprawi, zmasowaną akcję pod Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa