Jesteś tutaj: Home

Dla Kozłowskiej priorytetem obwodnice: Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 06 luty 2015 11:41

Posłanka Iwona Kozłowska w swojej interpelacji do minister Marii Wasiak podnosi kwestię budowy obwodnic dwóch miast w powiecie sępoleńskim wzdłuż drogi krajowej nr 25.

 

Parlamentarzystka podkreśla, że samorządy Sępólna Krajeńskiego oraz Kamienia Krajeńskiego o budowę obwodnic zabiegają 2001 roku. Z pieniędzy gminnych za 500 tys. zł opracowały już studia wykonalności inwestycji, gdyż w ten sposób liczyli, iż to zadanie będzie szybciej zrealizowane przez rząd.

 

Budowa tych dwóch obwodnic w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 znalazły się na liście rezerwowej, stąd też posłanka w swojej interwencji wnosi o przesuniecie ich na listę podstawową - W Sępólnie Krajeńskim funkcjonuje most ceglany o sklepieniu łukowym, który wybudowany został na początku lat czterdziestych ubiegłego stulecia. Jego żywot techniczny w opinii miejscowego Zarządu Dróg jest zagrożony. Świadczą o tym poważne pęknięcia sklepienia. W przypadku konieczności zamknięcia tego obiektu lub w przypadku jakiejkolwiek awarii komunikacyjnej w centrum miasta - z powodu niemożności przeprowadzania tranzytu innymi ulicami - koniecznym będzie organizowanie kilkudziesięciokilometrowych objazdów. Analogiczna sytuacja występuje w Kamieniu Krajeńskim. - pisze posłanka.

 

Posłanka Iwona Kozłowska wnosi również, aby zmienić zapisy dotyczące budowy 5,9 km odcinka obwodnic na 8,7 km, gdyż taki postulat wychodzi z opracowanych studiów.

 

Sępólno Krajeńskie i Kamień Krajeński mieszczą się przy drodze krajowej nr 25 łączącej Bydgoszcz z Chojnicami i następnie z Koszalinem. Z racji braku planów budowy drogi ekspresowej S-11 (Piła – Koszalin) przez najbliższe lata, obciążenie ruchu na DK 10 nie powinno zmaleć. W Sępólnie Krajeńskim krzyżuje się ona z ważną drogą wojewódzką, stąd też w okresie wakacyjnym tworzą się w tym mieście duże korki. Z tego też powodu miało miejsce w ostatnich latach kilka protestów mieszkańców.

 

Poparcie dla obwodnic tych dwóch miast wyraził także Kujawsko-Pomorski Zespół Parlamentarny.

 

Archiwum: Lipiec 2013

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.