Jesteś tutaj: Home

Z Andrzejem Dudą o rolnictwie w Sępólnie Krajeńskim

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 21 luty 2015 20:17

Kandydat na prezydenta Andrzej Duda gości w naszym regionie, w piątek na hali targowej spotkał się z mieszkańcami Sępólna Krajeńskiego. Dominującym tematem było rolnictwo.

- W Sępólnie stanęliśmy jako pierwsi rolnicy w kujawsko-pomorskim do protestu. Panie Andrzeju stoimy bez kozery w hali targowej. Tu sprzedaje się wszystko, handlują cudzoziemcy, Polacy, natomiast bardzo mało handluje tutaj rolników, a w ogóle nie handlują żywnością przetworzoną ze swoich gospodarstw. Mamy nadzieje w panu, że zyskamy orędownika, budowniczego narodowej polityki rolnej. Pokładamy wielkie nadzieje i ufamy, że pan nas nie zawiedzie – powiedział na wstępie radny województwa Marek Witkowski.

 

- Jest rzeczywiście taka sytuacja, że rolnicy od lat borykają się z różnymi trudnościami. Poczynając od kryzysu na rynku rolnym, który powodu już od szeregu lat spadek cen produktów rolnych, problemy z mlekiem, kwoty mleczne, kary z Brukseli – wyjaśniał europoseł Andrzej Duda - Jeżeli prezydent jest wybrany przez naród, to jest wybrany również przez rolników, więc co prezydent zrobił, aby im pomóc? Żeby wyrównać dopłaty bezpośrednie, do poziomu takiego, co mają w krajach Starej Unii? Co prezydent zrobił w sprawie embarga Rosyjskiego? To co polscy rolnicy dostają, to są marne grosze w stosunku do tego co powinni dostać.

 

Zdaniem Dudy rząd od 8 lat lekceważy problemy rolnictwa i dzieje się to przy udziale partii wywodzącej się ze wsi – Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów