Jesteś tutaj: Home

Minister Andrzej Halicki pochwalił nas za wdrażanie nowoczesnych technologi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 03 marzec 2015 11:38

W Toruniu odbywa się obecnie XXII Forum Gospodarcze, w czasie którego gościł Minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki. Podczas wizyty do kujawsko-pomorskiego spotkał się ona także z radnymi województwa w Urzędzie Marszałkowskim.

Pod koniec poniedziałkowej sesji Sejmiku wyraził on uznanie dla kujawsko-pomorskiego, które w jego opinii jest jednym z liderów we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań dotyczących wykorzystania sieci internetowej. Wcześniej spotkał się on z marszałkiem Piotrem Całbeckim, z którym rozmawiał m.in. o projekcie budowy szerokopasmowej infrastruktury radiowej dostępowej. Projekt ten wdrażany jest w 15 miastach powiatowych, gdzie istnieje ryzyko wykluczenia cyfrowego. Dla wsparcia tej infrastruktury w miastach na prawach powiatu (Bydgoszcz, Toruń, Włocławek i Grudziądz) powstaną stacje bazowe. Wartość tgo projektu to prawie 47 mln zł.

 

Na XXII Forum Gospodarczym minister Andrzej Halicki wyraził refleksję - Cały obszar e-administracji musi być zorganizowany w przemyślany i skoordynowany sposób. Mamy nową perspektywę i należy tę szansę wykorzystać - podkreślił. - Skuteczna cyfryzacja to źródło rozwojowego impetu, to szansa na wzrost PKB, nadrobienie dystansu w stosunku do najbardziej rozwiniętych krajów, szansa na rozwój społeczny – mówił minister Halicki. - Aby ją w pełni wykorzystać należy działać kompleksowo: rozwijać e-usługi, budować kompetencje, zapewniać rozwój sieci, a jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo cyberprzestrzeni oraz ochronę danych osobowych użytkowników.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.