Jesteś tutaj: Home

Jak Polska ma się bogacić?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 26 listopad 2012 12:39

Prezes Instytutu imieniu Jana III Sobieskiego Jan Staniłko podczas sobotniej konferencji gospodarczej Prawa i Sprawiedliwości mówił o długofalowej polityce rozwoju gospodarczego.

Musi to być polityka długofalowa. Czy będzie rządził premier Tusk czy Kaczyński, to pewne rzeczy w polityce gospodarczej muszą być kontynuowane – mówił Jan Staniłko.

 

Zdaniem Jana Staniłko jeżeli Polacy mają się bogacić to trzeba nauczyć ich przede wszystkim trzech rzeczy. Przedsiębiorczości – w tej dziedzinie jak wyjaśniał Staniłko ważne jest ułatwianie zakładania działalności, jak i jej zamykania – Większość amerykańskich milionerów zarobiło pieniądze dopiero za czwartym razem. Trzeba cztery razy się potknąć, aby za piątym razem nie popełniać pewnych błędów – wyjaśniał Staniłko. W jego opinii obecnie zamykanie firm jest dość długim i trudnym procesem.

 

Druga ważna rzecz dla bogacenia się społeczeństwa to innowacyjność. Państwo powinno nagradzać innowacyjnych przedsiębiorców i unikać niemądrego opodatkowania, które można odebrać jako ,,karę” za osiągnięty sukces.

 

Trzeci aspekt o którym mówił Jan Staniłko to dążenie do większej produktywności. Opierać się powinno to na zachęcaniu do wyrabiania większych norm pracy. Konieczna jest także deregulacja.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.