Jesteś tutaj: Home

Dlaczego zarabiają tak mało, skoro średnia zarobków jest tak wysoka?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 10 marzec 2015 00:17

W grudniu przedstawiliśmy raport przygotowany przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, z którego wynika, że zarobki w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy są drugimi w Polsce. Związkowców z UW natomiast twierdzą, że osoby z 30-letnim stażem pracy zarabiają po 1.8 tys. zł.

Według wspomnianego raportu średnie wynagrodzenie w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim wynosi 4502 zł, więcej zarabiają średnio tylko urzędnicy z Olsztyna (o dziwo w czołówce województwa o najwyższym bezrobociu w Polsce).

 

W czasie poniedziałkowych wizyt przedstawicieli związków zawodowych w biurach parlamentarzystów PO – PSL padał zarzut, że podstawa naliczania wynagrodzenia w korpusie cywilnym od 10 lat się nie zmieniła i wynosi dzisiaj 1,8 tys. zł, czyli o kilkadziesiąt złotych więcej niż płaca minimalna, która przez tę dekadę znaczącą na wskutek inflacji wzrosła. Zdaniem przedstawicielki związków zawodowych z bydgoskiego Urzędu Wojewódzkiego około 70% pracowników zarabia 1.8 tys. zł, czyli mniej niż połowa wyliczonej przez ZPiP dla tej jednostki administracji samorządowej średniej. Jeżeli faktycznie okaże się, że 70% kadry Urzędu Wojewódzkiego zarabia minimalne 1.8 tys. zł, to oznaczać musi, że średnią muszą zawyżać osoby na stanowiskach kierowniczych, którzy musieliby zarabiać bardzo dużo. Pracownicy oczekują, że w ciągu 4 lat rząd podwyższy minimalną kwotę w służbie cywilnej do 2.7 tys. zł.

 

Z racji, iż stanowiska kierownicze w dużej mierze obsadzane są z politycznego klucza, zamierzamy się wynagrodzeniom w urzędzie przy ul. Jagiellońskiej w Bydgoszczy przyjrzeć jeszcze bliżej.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy