Jesteś tutaj: Home

Co piąty mieszkaniec województwa korzysta z e-administracji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 01 kwiecień 2015 00:00

Przez ostatnie lata zwiększyło się zainteresowanie załatwianiem spraw urzędowych za pośrednictwem internetu. Było to możliwe dzięki ułatwieniom wprowadzanym przez urzędy. W województwie kujawsko-pomorskim korzystanie z usług e-administracji jest jednak niższe niż średnia krajowa.

W roku 2013 w Polsce 88% przedsiębiorstw korzystało z internetu do kontaktów z administracją publiczną. Najwięcej było to w województwie śląskim – 93,7%, zaś najmniej w zachodniopomorskim – 81,4%. W województwie kujawsko-pomorskim ten wskaźnik wyniósł 84,2%, czyli nieco poniżej średniej krajowej. Wynika z danych, które przygotował Główny Urząd Statystyczny.

 

Wypadamy lepiej od województw: pomorskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego.

 

GUS przedstawił także zestawienie dotyczące korzystania obywateli z usług administracji publicznej. W województwie kujawsko-pomorskim z tej możliwości skorzystało w roku 2014 23,7% mieszkańców, więcej niż m.in. mieszkańców: wielkopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i opolskiego.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów