Jesteś tutaj: Home

Pierwsze testy informatycznego systemu wyborczego pozytywne

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 21 kwiecień 2015 22:25

Państwowa Komisja Wyborcza pozytywnie ocenia pierwsze testy systemu informatycznego, który ma wspomagać obsługę wyborów Prezydenta RP, które odbędą się w niedziele 10 maja. Troska o jego stan jest uzasadniona, gdyż w czasie jesiennych wyborów samorządowych, awaria infrastruktury informatycznej doprowadziła do chaosu.

Państwowa Komisja Wyborcza informuje, że na posiedzeniu dnia 20 kwietnia 2015 r. zapoznała się z wynikami ogólnopolskiego testu systemu informatycznego wspomagającego obsługę wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Na podstawie przedstawionego raportu stwierdzono, że test nie ujawnił żadnych nieprawidłowości funkcjonalnych. Komisja z zadowoleniem przyjęła postęp prac nad nowym oprogramowaniem WOW (Wsparcie Organów Wyborczych) – pisze PKW w komunikacie z poniedziałku 20 kwietnia.

 

Test obciążeniowy przeprowadzono także we wtorek 21 kwietnia, w czasie którego w godzinach 8:00-12:00 wprowadzono ok. 9 tys. protokołów - Test wykazał poprawne funkcjonowanie użytych elementów aplikacji. System działał sprawnie, stabilnie, nie odnotowano przeciążeń ani spowolnionej reakcji. W trakcie symulacji błędów i ostrzeżeń system reagował prawidłowo. Nie natrafiono na żadne problemy związane z niepoprawnym zachowaniem kalkulatora wyborczego. Nie stwierdzono błędów krytycznych uniemożliwiających pracę w programie oraz takich, które wskazywałyby na niewłaściwe założenia projektu w testowanym zakresie – informuje Państwowa Komisja Wyborcza.

 

Test generalny zaplanowany jest na dzień 28 kwietnia.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.