Jesteś tutaj: Home

Sejmik ZIT się jednak nie zajmie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 22 kwiecień 2015 18:31

Wbrew wcześniejszym deklaracjom na piątkowej sesji Sejmiku, nie odbędzie się debata na temat bydgosko-toruńskiego sporu o ZIT.

Podczas ostatnich obrad radni z Bydgoszczy Andrzej Walkowiak i Roman Jasiakiewicz chcieli podjęcia dyskusji na temat patowej sytuacji wokół ZIT. Argumentowali to tym, że brak porozumienia niesie zagrożenie zamrożenia środków z RPO dla całego województwa kujawsko-pomorskiego. Przeciwny takiej dyskusji był radny Marek Nowak z Grudziądza, padały też zarzuty, że taka debata powinna odbyć się na kolejnym posiedzeniu, na które zaproszono by prezydentów Bydgoszczy i Torunia, w celu złożenia wyjaśnień.

 

W głosowaniu wniosek radnego Walkowiaka o rozszerzenie porządku obrad upadł. Takiej dyskusji nie ma jednak w porządku planowanej na piątek sesji Sejmiku, natomiast Urząd Miasta Bydgoszczy informuje nas, że do prezydenta Rafała Bruskiego nie zwracano się z oczekiwaniem, przedstawienia radnym wojewódzkim informacji w sprawie ZIT.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów