Jesteś tutaj: Home

Kontrowersyjne poręczenie kredytu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 26 kwiecień 2015 21:42

W piątek Sejmik przyjmując poprawki do budżetu województwa na rok 2015 wyraził zgodę na poręczenie przez Zarząd Województwa kredytu spółce Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne do kwoty 0,5 mld zł. Decyzja ta krytykowana jest przez dwóch bydgoskich radnych: Romana Jasiakiewicza i Andrzeja Walkowiaka.

Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne chcą wziąć kredyt w wysokości 400 mln zł na sfinansowanie inwestycji w jednostkach służby zdrowia, które są zarządzanie przez województwo.

 

Zdaniem radnego Romana Jasiakiewicza nie wyjaśniono jednak radnym ile miano by zainwestować w poszczególnych szpitalach. Prawie wszyscy radni zagłosowali zatem w ciemno. Kredyt będzie spłacany do 2040 roku.

 

W uchwale czytamy co prawda, że dotacja ta miałaby dotyczyć bydgoskiego Centrum Onkologii, szpitala dziecięcego w Bydgoszczy, szpitala zakaźnego w Bydgoszczy oraz oraz psychiatrycznego w Świeciu oraz placówek w Toruniu i we Włocławku. Nie podano jednak konkretnych kwot.

 

Radny Jasiakiewcz na Facebook-u opierając się o nieoficjalne informacje podejrzewa, że ok. 250 mln zł trafi do Torunia zaś 150 mln zł do Włocławka.

 

Wątpliwości radnych Walkowiaka i Jasiakiewicza wywołuje także kwestia finansowania inwestycji poprzez kredyty, co jest formą dość drogą.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów