Jesteś tutaj: Home

Nie widzę sensu świętowania zakończenia II wojny światowej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne sobota, 09 maj 2015 12:14

Do podjęcia tych rozważań zainspirował mnie trochę dr Andrzej Bogucki, który przypomniał, że po 8 maja miało jeszcze miejsce straszliwe ludobójstwo, po spuszczeniu na japońskie miasta bomb atomowych. Dla mnie jako Polaka świętowanie wraz z innymi narodami 8 czy 9 maja wydaje się jednak nieco dziwne, gdyż Polska przecież tę wojnę przegrała.

Polski żołnierz budził podziw na wszystkich frontach II wojny światowej, nie zawsze walcząc o polskie granice, ale np. broniąc Wielkiej Brytanii przed inwazją niemiecką. Wszyscy Polacy walczyli o jeden cel – niepodległą Polskę. Tego celu jednak politycznie nie udało się osiągnąć i można się zastanawiać czy wysiłek m.in. pod Monte Cassino nie poszedł na marne.

 

Dzień 8 maja dzisiaj świętujemy wspólnie z Brytyjczykami i Amerykanami, ale to przecież przedstawiciele tych narodów w Jałcie wyrazili zgodę, aby Józef Stalin wprowadził w Polsce siłą swoje porządki.

 

Dzisiaj specjalnie nie mamy zatem czego świętować, zachęcam natomiast do godnego uczczenia 19 maja zdobycia Monte Cassino przez polskiego żołnierza. O bohaterstwie Polaków na froncie II wojny światowej pamiętać przecież musimy.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów