Jesteś tutaj: Home

Jest kompromis w ZIT

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 13 maj 2015 14:49

W środę Zarząd ZIT, w tym przedstawiciele Bydgoszczy i Torunia zgodzili się, aby współpracę w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych prowadzić w oparciu o porozumienie. Toruń zatem wycofał się ze swoich oczekiwań dążenia do stowarzyszenia, które miałoby być podwalinami pod metropolię bydgosko-toruńską.

 

Na 28 maja zaplanowano spotkanie Komitetu Sterującego ZIT, czyli przedstawicieli wszystkich samorządów tworzących ZIT, który będzie musiał zatwierdzić dzisiejsze ustalenia. Z racji jednak, że przedstawiciele Bydgoszczy i Torunia już się dogadali, to raczej spotkanie to będzie tylko formalnością.

 

Następnie poprawki do porozumienia będą musieli zatwierdzić radni ze wszystkich samorządów, w tym Rada Miasta Bydgoszczy oraz Rada Miasta Torunia.

 

Treść nowego porozumienia nie została jeszcze publicznie zaprezentowana, ale z informacji jakie do nas docierają, pozycję jedynego lidera ZIT ma pełnić Bydgoszcz, co jest z punktu widzenia zachodniej części województwa jest korzystnym rozwiązaniem.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 28.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 37.

- liczba osób hospitalizowanych – 74.

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 7394.

- liczba osób objętych nadzorem – 1694.

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP