Jesteś tutaj: Home

Radosław Sikorski złoży dymisję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 10 czerwiec 2015 18:57

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że Marszałek Sejmu Radosław Sikorski w najbliższym czasie zrezygnuje ze swojej funkcji. Ma być to konsekwencja jego udziału w tzw. aferze taśmowej.

 Za sprawą ujawnienia przez Zbigniewa Stonogę akt śledztwa prowadzonego przez warszawską prokuraturę w sprawie tzw. afery taśmowej, podsłuchane rozmowy najwyższych przedstawicieli państwa, stały się dla opinii publicznej ponownie tematem numer jeden. Tym razem premier Ewa Kopacz decyduje się jednak zdjąć z pierwszego frontu głównych aktorów tych taśm.

 

Afera taśmowa wybuchła przed rokiem, gdy opublikowano m.in. rozmowę Radosława Sikorskiego z Janem Vincentem Rostowskim. Dzisiaj premier zapowiadała, że oboje stracą swoje funkcję. Rostowski obecnie jest członkiem zespołu doradców przy premier.

 

Premier Ewa Kopacz liczy, że w ten sposób uda się odzyskać rządowi zaufanie społeczne.

 

Dymisję złożyć mają ponadto: Andrzej Biernat, Włodzimierz Karpiński, Bartosz Arłukowicz, Rafał Baniak, Stanisław Gawłowski i Tomasz Tomczykiewicz.

 

Baniak pełni funkcję wiceministra skarbu, jego nazwisko pojawia się wobec rozmów z udziałem biznesmena Jana Kulczyka, który przejął od Skarbu Państwa akcję Ciech, którego ważne zakłady mieszczą się w Inowrocławiu i Janikowie.

 

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 05.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –241

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 176

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 12477

- liczba osób objętych nadzorem – 949

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów