Jesteś tutaj: Home

Matury w kujawsko-pomorskim poniżej średniej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 01 lipiec 2015 00:08

Centralna Komisja Egzaminacyjna podsumowała majową sesję egzaminacyjną. Do egzaminu maturalnego w skali kraju przystąpiło ponad 275 absolwentów szkół średnich, 74% z nich uzyskało wynik pozytywny.

W przypadku 19% egzaminowanych, nie zdali oni jednego przedmiotu, co upoważnia ich do wzięcia udziału w sierpniowej sesji poprawkowej. W tym roku egzaminu maturalnego nie zda na pewno 7%, absolwentów szkół średnich, którzy nie zdali większej liczby przedmiotów.

W kujawsko-pomorskim maturę zdało już 73% przystępujących, 19% kwalifikuje się do sesji poprawkowej. Identyczny wynik procentowy padł w województwach: pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim i lubelskim. Najlepiej wypadło województwo małopolskie – 77% sukcesów oraz województwa lubuskie i śląskie – 76% sukcesów, najgorzej województwo zachodniopomorskie – 70% i warmińsko-mazurskie 71%.

 

Na chwilę obecną nie są znane dokładniejsze dane statystyczne.

 

Nowa formuła egzaminów

Absolwenci liceów ogólnokształcących (ponad 175 tys. zdających) zdawało matury według nieco zmodyfikowanej formuły. Pisali oni bowiem dodatkowo obowiązkowy egzamin z dodatkowego przedmiotu, który nie miał jednak wpływu na sukces całej matury. Jego celem było bardziej wprowadzenie dodatkowego kryterium porównania pomiędzy maturzystami.

 

W przypadku liceów ogólnokształcących procent sukcesów by wyższy, gdyż wyniósł 80%.

 

Prawie 100 tys. absolwentów pozostałych szkół, głównie techników, zdawało według starej formuły.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.