Jesteś tutaj: Home

Matury w kujawsko-pomorskim poniżej średniej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 01 lipiec 2015 00:08

Centralna Komisja Egzaminacyjna podsumowała majową sesję egzaminacyjną. Do egzaminu maturalnego w skali kraju przystąpiło ponad 275 absolwentów szkół średnich, 74% z nich uzyskało wynik pozytywny.

W przypadku 19% egzaminowanych, nie zdali oni jednego przedmiotu, co upoważnia ich do wzięcia udziału w sierpniowej sesji poprawkowej. W tym roku egzaminu maturalnego nie zda na pewno 7%, absolwentów szkół średnich, którzy nie zdali większej liczby przedmiotów.

W kujawsko-pomorskim maturę zdało już 73% przystępujących, 19% kwalifikuje się do sesji poprawkowej. Identyczny wynik procentowy padł w województwach: pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim i lubelskim. Najlepiej wypadło województwo małopolskie – 77% sukcesów oraz województwa lubuskie i śląskie – 76% sukcesów, najgorzej województwo zachodniopomorskie – 70% i warmińsko-mazurskie 71%.

 

Na chwilę obecną nie są znane dokładniejsze dane statystyczne.

 

Nowa formuła egzaminów

Absolwenci liceów ogólnokształcących (ponad 175 tys. zdających) zdawało matury według nieco zmodyfikowanej formuły. Pisali oni bowiem dodatkowo obowiązkowy egzamin z dodatkowego przedmiotu, który nie miał jednak wpływu na sukces całej matury. Jego celem było bardziej wprowadzenie dodatkowego kryterium porównania pomiędzy maturzystami.

 

W przypadku liceów ogólnokształcących procent sukcesów by wyższy, gdyż wyniósł 80%.

 

Prawie 100 tys. absolwentów pozostałych szkół, głównie techników, zdawało według starej formuły.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy